Novinka - Cvičení Čchi Kung

Nově máte možnost domluvit si individuální či skupinové lekce Čchi kungu pod vedením certifikované lektorky Radky. Cvičení probíhá většinou v našem studiu, ale v teplých měsících využíváme rádi možnosti cvičení venku 🙂


Co je to vlastně Čchi  kung a v čem nám může být nápomocný?

Cvičení Čchi Kung

Cvičení Čchi kung je energetické cvičení staré cca 3000 let a doslova znamená práce s životní energií. Vedle akupunktury, fytoterapie a masáže Tuina patří k pilířům tradiční čínské medicíny.
Cvičení  v našem studiu probíhá pod vedením certifikované lektorky Radky. Pomáhá k uvolnění organizmu, což umožňuje nemocnému tělu resp. orgánu načerpat energii čchi, tolik potřebnou životní sílu a energii, která nám pomáhá být zdravější a silnější jak po stránce tělesné tak i duševní. Postupně dochází k harmonizaci energie v těle, která se projeví ve zvýšení imunity, hormonální stability, odstranění neplodnosti, stabilitě lymfatického systému. Pravidelným cvičením dochází k odstranění bolestí páteře, únavy, stresu, zlepšuje se soustředění a spánek, rozvíjí duševní pohodu, emocionální stabilita a klid. 
Cvičení může praktikovat každý, bez omezení věku, je fyzicky nenáročné a dá se přizpůsobit pohybovým omezením. Čchi kung je sestava různých jednoduchých fyzických a mentálních cviků. Vlastní pohyby jsou jednoduché a sestava lehce zapamatovatelná.